
Voltech Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Color | Blue |
| Power Output | 300W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | 1650x992 mm |
| Weight | 18kg |
| Voltage | 36V |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential and Commercial power generation |
| Features | Clean Energy, High Efficiency, Durable Design, Low Maintenance, Cost Savings, Renewable Source |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, voltech has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from voltech at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier



































