
Technofin Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Photovoltaic |
| Cell Type | Crystalline |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 36V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Weight | 20kg |
| Warranty | 25 years |
| Certification | IEC 61215 |
| Usage | Residential and commercial rooftop electricity generation |
| Features | High efficiency, Durable design, Reliable power, Cost effective, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Technofin Consultants Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from Technofin Consultants Private Limited at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
proprietor
Mr. K. M. Gupta
Address
Greater Kailash II, New Delhi, Delhi, 110019, India
Report incorrect details








































