
Solar Panels - High Efficiency | Supreme Quality Raw Materials, Innovative Design, Robust Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Blue |
| Power Output | 300W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Efficiency | 18% |
| Dimensions | 1650x990 mm |
| Weight | 18kg |
| Warranty | 25 years |
| Certifications | IEC61215 |
| Usage | Residential and commercial power generation |
| Features | High efficiency, Durable design, Reliable power, Low maintenance, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sun Reform Energy Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Sun Reform Energy Private Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03AAUCS6153K1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AAUCS6153K1ZV
Mohali, Punjab
proprietor
Mr. Sangram Singh
Address
Nh95, Opposite 220 Kva Sub Station, Near Ggs College Vill Khanpur, Mohali, Punjab, 140301, India
Report incorrect details







































