
Apoyo Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Solar PV |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Power Output | 250W - 400W |
| Efficiency | 18%-20% |
| Dimensions | 1650x1000 mm |
| Weight | 20-25 kg |
| Warranty | 25 years |
| Certifications | IEC 61215 |
| Usage | Rooftop or ground mount solar systems for electricity generation in Mohali, Punjab, India |
| Features | Renewable energy, Cost effective, Sustainable power, Environment friendly, High efficiency |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Apoyo Engineers has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from Apoyo Engineers at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
03ASCPK0650Q1ZR
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03ASCPK0650Q1ZR
Mohali, Punjab
Proprietor
Mr. Vijay Kumar Dhanda
Address
Shop No: 1, Plot No 10, Industrial Area, Shahi Majra, Phase- 5, Mohali, Punjab, 160059, India
Report incorrect details

































