
Solstrom Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 36V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Cell Efficiency | 18% |
| Weight | 20kg |
| Usage | Rooftop solar power generation for industrial settings. |
| Warranty | 25 years |
| Features | High performance, Robust construction, Affordable price, Renewable energy, Sustainable power |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Solstrom Energy Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Solstrom Energy Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Name
Mr. Rajesh Kumar
Address
10, 3rd Floor, 5/A, 4th Main Road, MGR Nagar, Velachery, Chennai, Tamil Nadu, 600042, India
Report incorrect details









































