
Aditya Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Blue |
| Power Output | 300W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Weight | 18kg |
| Warranty | 25 years |
| Certification | IEC 61215 |
| Usage | Residential and commercial solar power generation |
| Features | Solar power, Clean energy, High efficiency, Durable panels, Eco-friendly |
| Payment Terms | Paypal, Others, Western Union, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Aditya Solar Energy has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Aditya Solar Energy at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jamnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Vishal Patel
Address
No. 220, shiv complex, jamnagar-Rajkot Highway, Jamnagar, Gujarat, 361007, India
Report incorrect details
































