
Laksha Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300W-400W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | 1650x1000mm |
| Efficiency | 18-20% |
| Warranty | 25 years |
| Operating Temperature | -40°C to 85°C |
| Usage | Residential and commercial solar power generation in Chennai |
| Features | High efficiency, Durable panels, Reliable power, Clean energy, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Laksha Products has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Laksha Products at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Suresh Kumar
Address
No.- 166, V.O.C Street, Devar Nagar, Padi, Chennai, Tamil Nadu, 600050, India
Report incorrect details








































