
Solar Batteries
Price: 12000.00 INR / Box
(12000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Battery |
| Color | Blue |
| Chemistry | Lead-acid |
| Voltage | 12V |
| Capacity | 100Ah |
| Dimensions | 500x200x220mm |
| Weight | 30kg |
| Warranty | 2 years |
| Usage | Solar power storage, UPS systems |
| Features | High capacity, Long life, Fast charge, Low maintenance, Reliable performance, Extreme temperature, Durable design |
| Main Domestic Market | Daman and Diu, Gujarat, Dadra and Nagar Haveli |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 55 |
| Price | 12000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Box/Boxes |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 15 Box/Boxes |
| Brand Name | Eastman |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
We Are Distributers of RELICELL,EASTMAN,EXIDE PRODUCTS & dealling UPS,INVERTER,BATTERY,AUTOBATTERY, SOLARSYSTEM,SOLAR INVERTER,SOLAR BATTERY SARVO STABILISER
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
6
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ARQPP6791C1ZD
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Certification
Registration Certificate of Establishment
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ARQPP6791C1ZD
Vadodara, Gujarat
Proprietor
Mr Sanjay Patel
Address
E-6, Vaikunth Dham Appt, Opp Gajanan Heights, B/H Ganesh Hall, Darbar Chowkdi, Manjalpur, Vadodara, Gujarat, 390011, India
eastman battery in Vadodara
Report incorrect details

































