
Solar Application Batteries
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Battery |
| Dominant Color | White |
| Voltage | 12V |
| Capacity | 100Ah |
| Chemistry | Tubular |
| Dimensions | 500x200x250 mm |
| Weight | 30kg |
| Warranty | 2 years |
| Usage | Solar energy storage for homes and businesses in Thane, Maharashtra. |
| Features | Energy storage, Long life, High efficiency, Reliable power, Solar use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Leela Power System has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Industrial Batteries in bulk from Leela Power System at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Retailer
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AJKPK5089Q1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AJKPK5089Q1Z8
Thane, Maharashtra
Proprietor
Mr. Rajesh Kawade
Address
1,Ground Floor,Thakur House Bldg, Uthal Sar Naka, Thane(W), Thane, Maharashtra, 400601, India
c battery in Thane
Report incorrect details



































