
Solar Ac - Premium Quality Material, Customizable Design Options | International Quality Standards
Price: 120000.00 INR / Piece
(120000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 1000mm x 500mm x 400mm |
| Weight | 50kg |
| Power output | 1.5kW |
| Cooling capacity | 12000 BTU |
| Refrigerant | R410A |
| Warranty | 1 year |
| Features | Energy saving, Environment friendly, Quiet operation, Easy installation, Remote control, Durable, Reliable |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Against Delivery (CAD), Others, Cheque |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Price | 120000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, IDEAL POWER TECHNOLOGIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from IDEAL POWER TECHNOLOGIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29ABSPU5967H1ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29ABSPU5967H1ZJ
Bengaluru, Karnataka
CEO
Mr. Umesh V
Address
# 478, 8 Th Main BEML Layout, Basaveshwara Nagar, Near SBM Bank, Bengaluru, Karnataka, 560079, India
solar air conditioners in Bengaluru
Report incorrect details





































