
Siemens Starter Switch
Price: 1800.00 INR / Piece
(1800.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Number of Module | 2 |
| Rated Voltage | 240 V |
| Color | White |
| Max. Current | 10 A |
| Product Type | Starter Switch |
| Material | Polycarbonate |
| Max. Voltage | 240 V |
| Operating Temperature | -5C to 55C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current Rating | 10 A |
| No Of Poles | Single Phase |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 5-7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Price | 1800.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Color | White |
| Returnable | No |
| Brand Name | SHREE TBTC GLOBAL INDUSTRIES |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2022
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19AEQFS0425M1ZH
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AEQFS0425M1ZH
Howrah, West Bengal
Partner
Mr. Premnath Agrahari
Members since
1 Years
Address
Flat No 302 ,No 14/1, Sree Kishen Bhakat Lane, Howrah, West Bengal, 711101, India
Report incorrect details

































