
Siemens Smaticpc427d - Used Industrial Panel Pc, High Performance Computing Power , Robust Design For Automation Solutions
Price: 24000.00 INR / Piece
(24000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Operating Temperature | 0Adeg to 50Adeg C |
| Connector Type | RJ45, USB, D-Sub |
| Efficiency | High Efficiency |
| Color | Grey |
| Humidity % | 5 aEUR" 85% (non-condensing) |
| Insulation Material | High-grade synthetic polymers |
| Shape | Rectangular |
| Mounting Type | Panel Mount |
| IP Rating | IP65 |
| Overheating Protection | YES |
| Surface Finish | Powder-coated |
| Feature | Fanless design, integrated touchscreen |
| Product Type | Industrial PC |
| Application | Automation, Process Control, Industrial Monitoring |
| Protection Level | IP65 |
| Frequency (MHz) | 50 aEUR" 60 Hz |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Energy Consumption | Max. 66 W |
| Output Type | Digital / Analog outputs supported |
| Dimension (L*W*H) | 388 mm x 306 mm x 109 mm |
| Weight | Approx. 7 kg |
| Size | 19 Panel Mount |
| Phase | Single Phase |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Connection Type | Ethernet / USB / Serial |
| Material | Industrial Grade Metal and Plastic |
| Brand Name | Siemens |
| Color | Grey |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 10 |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Price | 24000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AGMPL3365M1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AGMPL3365M1ZZ
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr Hussain Memon
Members since
8 Years
Address
Opp.Hanumanji Mandir, Vadva Talavadi Main Road, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
siemens plc in Bhavnagar
Report incorrect details




































