
Semi-automatic Pet Bottle Making Machine - Metal Construction, Compact Size | Consistent Performance, Energy Efficient, High Tensile Strength, Longer Lifespan, Precisely Engineered
Price: 1003000.00 INR
(850000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
1350000.00 INR / Piece
Weight :
350.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | White and Blue |
| Type | PET Bottle Making Machine |
| Material | Metal |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 10-15 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 700.00 cm |
| Color | White and Blue |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Shipping Type | order_percent |
| Weight | 350.00 Kilogram |
| MRP | 1350000.00 INR |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price | 850000.00 INR (Approx.) |
| Min Quantity | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Length | 650.00 cm |
| Shipping Rate | 4.00 |
| Max Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | AHAMAD ASSOCIATES |
| Pkg Box Breadth | 500.00 cm |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Consistent performance
Less power consumption
Longer working life
Precisely designed
High tensile strength
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AHAMAD ASSOCIATES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Processing Machinery in bulk from AHAMAD ASSOCIATES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bareilly, Uttar Pradesh
Managing Director
Mr. Faizan Sheikh
Address
15, Sitakiran Plaza, Opposite Roadways Civil Lines, Bareilly, Uttar Pradesh, 243001, India
bottle making machine in Bareilly
Report incorrect details









































