
Semi Automatic Paper Plate Making Machine
Price: 15000.00 INR
(15000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Alloyed Metal |
| Dimensions | 1000x500x800 mm |
| Power | 220V, 50Hz |
| Production Rate | 500-1000/hour |
| Plate Size Range | 6-12 inch |
| Weight | 150 kg |
| Usage | Making disposable paper plates of various sizes in food service or event settings. |
| Features | High Output, Durable Design, Easy Operation, Versatile Use, Low Maintenance, Cost Effective |
| Supply Ability | 5 Per Day |
| Delivery Time | 5 Days |
| Brand Name | JAI GANESH MACHINERY |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | , Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Product Unit | 15 , , Piece/Pieces |
| Price | 15000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 55 |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07BCFPA7996B4ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07BCFPA7996B4ZJ
New Delhi, Delhi
Partner
Mr Ameen
Address
CB 96, First Floor, Ring Road, West Delhi, Naraina, New Delhi, Delhi, 110028, India
Report incorrect details








































