
Metal Automatic Single Die Paper Plate Making Machine
Price: 40000.00 INR / Unit
(40000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Dimensions | 100x50x80 cm |
| Power | 3 KW |
| Weight | 250kg |
| Capacity | 1000 plates/hr |
| Die Size | 8 inch |
| Voltage | 220V |
| Features | High Speed, Auto Operation, Easy Use, Durable Design, Low Maintenance, Cost Effective, Single Die |
| Grade | Automatic |
| Type | Other, Paper Plate Making Machine |
| Control System | Human Machine Interface |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Brand Name | GURU KRIPA ENTERPRISES |
| Price | 40000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 5 |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
12
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07GHZPK7080J1ZD
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07GHZPK7080J1ZD
New Delhi, Delhi
Proprietor
Ms Gurpreet Kaur
Members since
3 Years
Address
Plot No. 13B, WZ 489, Hari Nagar, New Delhi, Delhi, 110064, India
Report incorrect details














