
Black Automatic Long Cotton Wick Making Machine
Price: 26250.00 INR / Unit
(25000.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
29950.00 INR / Unit
Weight :
20.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Product Type | Cotton Wick Making Machine |
| Material | Steel Alloy |
| Automatic | Yes |
| Control System | PLC Control |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| MRP | 29950.00 INR |
| Pkg Box Length | 85.00 cm |
| Shipping Rate | 8.00 |
| Min Quantity | 1 |
| Pkg Box Height | 70.00 cm |
| Max Quantity | 10 |
| Shipping Type | order_percent |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Pkg Box Breadth | 65.00 cm |
| Returnable | No |
| GSTIN | 5% |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Color | Black |
| Packsize | 1 |
| Price | 25000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Weight | 20.00 Kilogram |
| Brand Name | VB TECHNO |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Capacity: UP TO 7KGS
Delivery: 1 Days
Features: Long Life Belts, hassle free Operating
Finishing: Good Quality
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, VB TECHNO has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Industrial Machinery & Parts in bulk from VB TECHNO at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AUQPB1751M1ZI
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AUQPB1751M1ZI
Bhavnagar, Gujarat
CEO
Mr Vipul Baraiya
Address
Plot No.88, Mahalaxmi Society, Chitra Sidsar Road, Chitra GIDC Bhavnagar, Gujarat, 364004, India
cotton wick making machine in Bhavnagar
Report incorrect details





































