
Semi Automatic Folding And Binding Machine - Drawing Material: Plastic Wire Spools
Price: 130000.00 INR / Piece
(130000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power | 150W Watt (w) |
| Voltage | 220V Volt (v) |
| Condition | New |
| Drawing Passage | Single |
| Drawing Material | Plastic wire spools |
| Application | Wire folding and binding |
| Product Type | Semi Automatic Folding and Binding Machine |
| Manufacturing Year | 2023 Years |
| Wire Material | PVC nylon |
| Max De-coiler Weight | 20 kg |
| Function | Semi-automatic folding and binding |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Brand Name | PAROVI |
| Price Type | fixed |
| Price | 130000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 5 |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
30
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAUFR3499Q1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAUFR3499Q1ZX
Kundli, Haryana
Sales Manager
Mr Saurabh Pal
Members since
9 Years
Address
Plot No.318, Phase-5, Sector - 56, HSIIDC, Kundli, Sonipat, Kundli, Haryana, 131028, India
wire binding machine in Kundli
Report incorrect details









































