
Automatic Folding And Round Binding Machine - Drawing Material: Metal Wire
Price: 480000.00 INR / Piece
(480000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Condition | New |
| Max De-coiler Weight | 50 kg |
| Product Type | Automatic Folding and Round Binding Machine |
| Drawing Material | Metal wire |
| Power | 3 kW Watt (w) |
| Wire Material | Steel Aluminum Copper |
| Application | Wire binding and folding processes |
| Function | Binding and folding wires into round configurations |
| Drawing Passage | Automatic feeding system |
| Voltage | 220V-240V Volt (v) |
| Manufacturing Year | 2023 Years |
| Brand Name | PAROVI |
| Stock Quantity | 5 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Price | 480000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
30
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAUFR3499Q1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAUFR3499Q1ZX
Kundli, Haryana
Sales Manager
Mr Saurabh Pal
Members since
9 Years
Address
Plot No.318, Phase-5, Sector - 56, HSIIDC, Kundli, Sonipat, Kundli, Haryana, 131028, India
wire binding machine in Kundli
Report incorrect details









































