
Semi Automatic Binding Machine - 80~140 Mm Bunch Length, 10~30 Mm Diameter , Pvc Wire Binding And Cutting, 1500 Bundles/hour Production Capacity
Price: 130000.00 INR / Piece
(130000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Drawing Passage | Single wire passage |
| Inlet Diameter | 1.0mm to 10.0mm Millimeter (mm) |
| Function | Binding and cutting plastic-coated wires |
| Drawing Material | Plastic coated wires |
| Max De-coiler Weight | 15kg |
| Wire Material | PVC or other plastic-coated wires |
| Product Type | Semi Automatic Binding Machine |
| Manufacturing Year | 2023 Years |
| Voltage | 220V Volt (v) |
| Application | Binding machine for semi-automatic wire harness assembly |
| Power | 220W Watt (w) |
| Condition | New |
| Stock Quantity | 5 |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Brand Name | PAROVI |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 130000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
30
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAUFR3499Q1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAUFR3499Q1ZX
Kundli, Haryana
Sales Manager
Mr Saurabh Pal
Members since
9 Years
Address
Plot No.318, Phase-5, Sector - 56, HSIIDC, Kundli, Sonipat, Kundli, Haryana, 131028, India
wire binding machine in Kundli
Report incorrect details








































