





Automatic Double Head Cutting Machine - Color: Standard
Price: 2200000.00 INR / Piece
(2200000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
2200000.00 INR / Piece
Weight :
1050.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Standard |
| Product Type | PVC & Aluminium Cutting Machine |
| Material | S.S. / M.S. / STD |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Voltage | 400 Volt Volt (v) |
| Power | 3000 Watt Watt (w) |
| Dimension (L*W*H) | 6909 mm X 1364 mm X 1570 mm Millimeter (mm) |
| Weight | 1050 Kilograms (kg) |
| Warranty | 12 months |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 45 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | At actual |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | CE |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| Weight | 1050.00 Kilogram |
| Shipping Type | free |
| Stock Quantity | 5 |
| Pkg Box Breadth | 114.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| MRP | 2200000.00 INR |
| Pkg Box Length | 691.00 cm |
| Brand Name | KABAN |
| Price | 2200000.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Color | Standard |
| Pkg Box Height | 136.00 cm |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
We Glasswin Engineering work in the Field of Capital Equipment Sales and Service support for India market. With our international suppliers we supply the right products suiting to customer needs, we represent the top foreign companies to market their products in India.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2012
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27AAPFG5596A1Z4
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAPFG5596A1Z4
Pune, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr Sachin Kadave
Members since
7 Years
Address
Plot No F2 - 112, Telco Road, near Wonder Car Service Station, F-2 Block , Bhosari MIDC, Pimpri-Chinchwad, Pune, Maharashtra, 411018, India
aluminium cutting machine in Pune
Report incorrect details




































