


Semi Automatic Coconut Dehusking Machine - General Use: Industrial
Price: 90000.00 INR / Piece
(90000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
90000.00 INR / Piece
Weight :
0.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Coconut Dehusking Machine |
| General Use | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Control System | Manual |
| Installation Type | Free Stand |
| Voltage | 220-440 Volt (v) |
| Power | 2 Horsepower (HP) |
| FOB Port | Coimbatore |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 1 Per Day |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | South India |
| Brand Name | SRI BANNARI AMMAN INDUSTRIES |
| Currency | INR |
| Pkg Box Breadth | 0.00 in |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Shipping Type | free |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Length | 0.00 in |
| Pkg Box Height | 0.00 in |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| MRP | 90000.00 INR |
| Price Type | fixed |
| Price | 90000.00 INR (Approx.) |
| Weight | 0.00 Tonne |
| Stock Quantity | 10 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AKWPM5592P1Z1
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AKWPM5592P1Z1
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. S. R. Marimuthu
Members since
6 Years
Address
B No. A-11, Private Industrial Estate, Sidco, Coimbatore, Tamil Nadu, 641021, India
coconut dehusking machine in Coimbatore
Report incorrect details


































