
Semi Automatic Cmc Plant Machine
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Power | 3-Phase |
| Capacity | 50-100 kg/hr |
| Dimensions | 1500x1000x1200 mm |
| Weight | 500 kg |
| Usage | CMC powder production, various industrial applications |
| Safety | CE compliant |
| Features | Semi-automatic, CMC Production, Efficient, Durable, Versatile |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jay Divya Fab Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Machineries in bulk from Jay Divya Fab Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
6
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ABUPM7339M1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ABUPM7339M1ZU
Ahmedabad, Gujarat
Name
Mr. Bharat Mistry
Address
No. 121, Puspak Industrial Estate, Plot No. 123-123A, Neeka Tube Compound, Phase-1, G.I.D.C., Vatva, Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
semi automatic machine in Ahmedabad
Report incorrect details






































