
Semi Automatic Belling Machine - Pvc Swr Drainage Pipes, Diameters 63, 75, 90, 110 Mm, High Production, Quality Belling & Plain Socketing, Low Production Cost
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Pipe Belling Machine |
| Dominant Color | Green |
| Pipe Diameter | 63-110 mm |
| Material | Steel |
| Power | Electric |
| Operation | Semi-Automatic |
| Usage | Belling PVC SWR drainage pipes of various diameters (63mm, 75mm, 90mm, 110mm and more) |
| Weight | 100 kg |
| Dimensions | 1500x800x1200 mm |
| Features | High Production, Quality Belling, Low Cost |
Product Overview
Key Features
BELLING - PVC SWR DRAINAGE PIPES
BELLING - PIPES DIA 63, 75, 90, 110 mm & more
BELLING - HIGH PRODUCTION
BELLING - QUALITY BELLING & PLAIN SOCKETING
BELLING - LOW PRODUCTION COST
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, K. S. ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Industrial Machinery & Parts in bulk from K. S. ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
60
Establishment
1983
GST NO
06AATPN3187C1ZH
Certification
ISO 9001:2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AATPN3187C1ZH
Faridabad, Haryana
Director
Mr. Sohan Narula
Address
Plot No. 51, Sanjay Colony, Sector 22, Faridabad, Haryana, 121005, India
semi automatic machine in Faridabad
Report incorrect details




































