
Room Heater - Premium Grade Raw Material | Unmatched Quality, Durable Finish, Modern Technology
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Off-white |
| Power | 1000W |
| Material | Metal, Plastic |
| Dimensions | 30x20x15 cm |
| Weight | 2 kg |
| Safety features | Overheat protection |
| Usage | Room space heating; ideal for small to medium-sized rooms. |
| Features | Quick heating, Easy operation, Portable design, Safe usage, Affordable price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Svs HEATERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Heaters in bulk from Svs HEATERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Puducherry, Puducherry
Proprietor
Mr. Suresh
Address
No : 107, 2nd Cross, Ranga Nagar, Molakulam, Puducherry, Puducherry, 605003, India
Report incorrect details





























