
Room Heater By Aska Appliances
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Room Heater |
| Color | Gray |
| Power | 1500W |
| Heating Element | Quartz |
| Dimensions | 30x20x15cm |
| Weight | 2kg |
| Safety Features | Tip-over switch |
| Usage | Heats small to medium sized rooms. Ideal for supplemental warmth. |
| Features | Fast heating, Portable design, Energy efficient, Easy operation, Safe usage, Quiet operation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ASKA APPLIANCES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Heaters in bulk from ASKA APPLIANCES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAYFA6649K1ZM
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAYFA6649K1ZM
Delhi, Delhi
Name
Mr Mohd Akram
Address
H- 1219, DSIDC Industrial Estate, Narela, Delhi, Delhi, 110040, India
room heaters in Delhi
Report incorrect details

































