
Room Heaters By Cello Electricals Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Room heater |
| Color | Green |
| Power | 1500W |
| Material | Metal/Glass |
| Dimensions | 40x25x15cm |
| Weight | 3kg |
| Warranty | 1 year |
| Safety Rating | CE |
| Usage | Heating small to medium sized rooms, offices, and other spaces. |
| Features | Quick heating, Energy efficient, Safe operation, Easy to use, Durable design, Portable size |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, CELLO ELECTRICALS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Heaters in bulk from CELLO ELECTRICALS PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ghaziabad, Uttar Pradesh
DIRECTOR
Mr. Praveen Gupta
Address
IInd E / 11, Nehru Nagar, Ghaziabad, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201001, India
room heater in Ghaziabad
Report incorrect details









































