
Room Heater - High Grade Material, Energy Efficient Design | Reliable Heating Solution For Any Room
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 650W |
| Voltage | 220V |
| Material | Metal, plastic |
| Dimensions | 12x10x5 inch |
| Weight | 2kg |
| Usage | Room heating, office use, small spaces |
| Safety | Overheat protection |
| Features | Quick heating, Easy use, Space saving, Portable design, Adjustable heat |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | Within 15-20 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sawan Electricals Store has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Heaters in bulk from Sawan Electricals Store at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
PROPRIETOR
Mr. Hitesh Khanijao
Address
Plot No.E-7, Alaknanda, Main Road, Kalkaji, New Delhi, Delhi, 110019, India
Report incorrect details


































