
Room Heaters - High Quality, Long-lasting Performance | Efficient Heating Solutions At Competitive Rates
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Heating Element | Halogen |
| Power | 1500W |
| Dimensions | 40x20x10 cm |
| Weight | 2 kg |
| Material | Metal,Glass |
| Safety Features | Overheat protection |
| Usage | Heats small rooms efficiently and safely. Ideal for supplementary home heating. |
| Features | Quick heating, Energy efficient, Compact design, Easy to use, Safe operation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vaishali Inverter & Batteries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Heaters in bulk from Vaishali Inverter & Batteries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Rajendra Singh
Address
Plot No- G-1, 4/ 172, Sector 4, Vaishali, Near Adjoining Ansal Plaza, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201010, India
room heater in Ghaziabad
Report incorrect details









































