
Room Heater - High Grade Raw Material, Durable Design For Enhanced Efficiency
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Room Heater |
| Dominant Color | Gray |
| Power | 1500W |
| Heat Settings | 2-3 |
| Material | Plastic/Metal |
| Dimensions | 30x20x15cm |
| Weight | 2kg |
| Safety Features | Tip-over switch |
| Usage | Heats small to medium sized rooms efficiently, ideal for bedrooms or offices. |
| Warranty | 1 year |
| Features | Fast heating, Portable design, Safe operation, Energy efficient, Easy control |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Bhairav Sales and Service has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Heaters in bulk from Bhairav Sales and Service at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27CMVPS0263C1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27CMVPS0263C1ZS
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Gaurav
Address
Shop No.2, Jai Malhar Chamber, Dattawadi, Akurdi, Near. Duksh Mandir, Pune, Maharashtra, 411035, India
Report incorrect details

























