
Clarion Rice Cooker
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Rice Cooker |
| Color | White |
| Capacity | 3-5 cups |
| Material | Plastic, Metal |
| Power | 700W |
| Dimensions | 25x25x20cm |
| Weight | 2kg |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Cooking rice efficiently and conveniently. Ideal for home or small office use. |
| Features | Automatic cooking, Keeps warm, Easy to use, Energy efficient, Elegant design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Clarion Home Appliances Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Rice Cooker in bulk from Clarion Home Appliances Private Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Director
Mr. Mukesh Kumar
Address
Plot No.- C-82, Milan Garden, Mandoli Road, Near Gagan Cinema, Shahdara, Delhi, Delhi, 110093, India
rice cooker steamer in Delhi
Report incorrect details
































