
Durga Rice Cooker
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Capacity | 3-5 cups |
| Power | 600W |
| Dimensions | 20x20x15 cm |
| Weight | 2 kg |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Cooking rice for commercial use, restaurants, cafeterias |
| Features | Easy cooking, Consistent results, Saves time, Durable design, Simple operation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Durga Sales Corporation has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Rice Cooker in bulk from Durga Sales Corporation at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2011
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Faridabad, Haryana
director
Mr. Jatin Gupta
Address
912, HBC, Sector-29, Faridabad, Haryana, 121008, India
rice cooker steamer in Faridabad
Report incorrect details
































