
Heighten Rice Cooker
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Rice Cooker |
| Dominant Color | White |
| Capacity | 3-5 Cups |
| Power | 700W |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 25x25x20cm |
| Weight | 2 kg |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Cooking rice efficiently and quickly for home or small office use. |
| Features | Easy cooking, Fast cooking, Affordable price, Elegant design, Various sizes |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HEIGHTEN TRADING COMPANY (P) LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Rice Cooker in bulk from HEIGHTEN TRADING COMPANY (P) LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAACH9438G1ZF
Payment Mode
Cash Advance (CA), Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAACH9438G1ZF
Mumbai, Maharashtra
Director
Mr. Manoj Agarwal
Address
OFFICE NO.4, KINGSTON, SHASTRI NAGAR, LOKHANDWALA COMPLEX, ANDHERI WEST, Mumbai, Maharashtra, 400053, India
rice cooker steamer in Mumbai
Report incorrect details
































