
Pouch Sealer
Price: 42000.00 INR
(42000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Power | 650 W |
| Voltage | 220V / 50Hz |
| Sealing Width | 8 ~ 10 mm |
| Sealing Speed | 0 ~ 12 (0.16) m/min |
| Conveyor Size | L840xW153 mm |
| Film Thickness | 0.08 mm |
| Net Weight | 37 Kg |
| Features | Adjustable speed, Easy operation, Durable construction, Reliable sealing, Efficient sealing |
| Supply Ability | 100000 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price | 42000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 10 |
| Currency | INR |
| Brand Name | PLUS PACK INDIA |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07FEBPS2685D1ZC
Payment Mode
Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07FEBPS2685D1ZC
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Name
Mr. Upendra Solanki
Address
70/01/01, Ground Floor, Gym Wali Gali, New Kanjhawala Road, Mangolpur Kalan, Delhi, Delhi, 110085, India
pouch packing machine in Delhi
Report incorrect details











































