
Pouch Packing Machine - Customizable Design For Free Flow Liquids, Packaged Drinking Water And Milk | Precision Engineering, Versatile Applications
Price: 52533.60 INR
(44520.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
75000.00 INR / Piece
Weight :
9.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 1200x800x1500 mm |
| Power | 220V/50Hz |
| Weight | 200 kg |
| Capacity | 100 pouches/min |
| Packaging type | Pouch |
| Control system | PLC |
| Features | Easy operation, High speed, Durable, Reliable, Customizable, Efficient, Cost-effective |
| Stock Quantity | 10 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| MRP | 75000.00 INR |
| Pkg Box Length | 45.00 cm |
| Weight | 9.00 Kilogram |
| Returnable | No |
| Shipping Type | free |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Brand Name | PLUS PACK |
| Price | 44520.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Height | 52.00 cm |
| Pkg Box Breadth | 42.00 cm |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07FEBPS2685D1ZC
Payment Mode
Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07FEBPS2685D1ZC
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Name
Mr. Upendra Solanki
Address
70/01/01, Ground Floor, Gym Wali Gali, New Kanjhawala Road, Mangolpur Kalan, Delhi, Delhi, 110085, India
industrial packing machine in Delhi
Report incorrect details



































