




Pouch Packing Machine - Coated Surface, Automatic Operation | Silver, Industrial Usage, 1-year Warranty
Price: 350000.00 INR / Unit
(350000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 1200x800x1500mm |
| Power | 3.5kW |
| Voltage | 220V |
| Weight | 250kg |
| Pouch Size | 50-200mm |
| Filling Range | 10-500g |
| Features | Easy Operation, High Speed, Durable Design, Reliable Performance, User-Friendly Interface, Precise Filling, Cost-Effective |
| Color | Silver |
| Country Of Origin | india |
| Noise Level | 50 db |
| Motor Power | 3 Horsepower (HP) |
| Operating Temperature | upto 120 Celsius (oC) |
| Product Type | Other |
| Technology | Other |
| Power Source | Electricity |
| Operating Type | Automatic |
| Surface Treatment | Coated |
| Weight (kg) | 500 Kilograms (kg) |
| Warranty | 1 Year |
| Production Capacity | 40 Pcs/min |
| Usage & Applications | Industrial |
| Supply Ability | 5 Per Day |
| Delivery Time | 2 Week |
| Main Domestic Market | All India |
| Currency | INR |
| Unit Type | Unit/Units |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 5 |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Color | Silver |
| Price | 350000.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Brand Name | Parag exports |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer
Employee Count
36
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAKPK5829R1ZZ
Payment Mode
Letter of Credit at Sight (Sight L/C)
Certification
Dun & Bradstreet Global Database Certificate
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAKPK5829R1ZZ
Vadodara, Gujarat
Proprietor
Mr Manish Kapadia
Members since
7 Years
Address
Add: HIG 1471, Akashdeep Soc., Makarpura Road, Vadodara, Gujarat, 390009, India
automatic pouch packing machines in Vadodara
Report incorrect details











































