
Pouch Packing Machine By Asian Intelligent Packing System
Price: 275000.00 INR / Piece
(275000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 1200x800x1500mm |
| Power | 1.5kW |
| Voltage | 220V |
| Weight | 250kg |
| Production Capacity | 50-100 pouches/min |
| Pouch Size | 50-200mm |
| Features | Easy Operation, High Speed, Durable Design, Low Maintenance, Cost-Effective, Accurate Filling, User-Friendly |
| Brand Name | Asian Intelligent Packing System |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Price | 275000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Asian Intelligent Packing System has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from Asian Intelligent Packing System at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
4
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06BFYPA9979L1ZB
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06BFYPA9979L1ZB
Faridabad, Haryana
proprietor
Mr. Aarif
Address
Plot No. 94, Indira Complex, Wazirpur Road, Nehar Par, Old Faridabad, Faridabad, Haryana, 121002, India
Report incorrect details





































