
Pouch Packing Machines
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 1000 x 600 x 1500 mm |
| Power | 1.5 kW |
| Voltage | 220 V |
| Weight | 200 kg |
| Filling range | 100 - 500 gm |
| Pouch size | 50 - 200 mm |
| Features | Easy operation, High speed, Durable, Reliable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Balaji Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from Balaji Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rajkot, Gujarat
Proprietor
Mr. Bharat Kadecha
Address
Plot No-10/B, Behind Murlidhar Hotel, Rajkot Jamnagar Highway, Taluka Paddhari, Post Khanderi, At. Naranka, Rajkot, Gujarat, 360110, India
pouch packing machine in Rajkot
Report incorrect details


































