
Pouch Packaging Machines - Durable Steel Construction | Engineered For Optimal Performance And Compliance With Industrial Standards
Price: 168000.00 INR / Billions Of Unit
(168000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 1000x600x1500mm |
| Power | 1.5 kW |
| Voltage | 220V |
| Weight | 150 kg |
| Production capacity | 100 pouches/min |
| Filling range | 10-1000g |
| Features | Easy operation, Durable design, High speed, Accurate filling, Compact size, Low maintenance, User-friendly interface |
| Mop | 1 |
| Moq | 1 |
| Brand Name | Star Packaging |
| Price | 168000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Billions Of Unit |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Unit Type | Billions Of Unit |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Star Packaging has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from Star Packaging at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Shailendra Mohan
Address
No.417, Jawahar Colony, Gurudwara, NIT, Faridabad, Haryana, 121005, India
pouch packing machine in Faridabad
Report incorrect details



































