
Pouch Packaging Machines - Durable Material, Versatile Size, High Efficiency | Engineered For Optimal Performance, Easy To Operate
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Power | 220V |
| Dimensions | 1500x800x1200 mm |
| Weight | 250 kg |
| Capacity | 50 bags/min |
| Usage | Packaging various food products and materials into pouches |
| Compliance | CE |
| Features | Automatic sealing, High speed, Durable design, Easy operation, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
We are manufacturing and export all type of automatic and semi automatic pouch packaging machines like FFS Machine,Half Pneumatic Machine ,VFFS Collar Type Pouch Packing Machine, Multihead Packing Machine , Horizontal Flow Wraing Machine,Band Sealing Machine,Filling Machine ,Coading Machine,etc
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
12
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AKJPG3927H1Z5
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AKJPG3927H1Z5
New Delhi, Delhi
ceo
Mr Mehndi
Address
D - 38, Ground Floor, Okhla Industrial Area, Phase- I, New Delhi, Delhi, 110020, India
Report incorrect details










































