
Pouch Packaging Machine - Heavy-duty Stainless Steel, Efficient Sealing For Various Material Pouches, Modern Design With Robust Durability
Price: 380000.00 INR / Piece
(380000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 1200mm x 800mm x 1500mm |
| Power | 1.5 kW |
| Voltage | 220V |
| Weight | 200 kg |
| Filling Range | 50-500g |
| Pouch Size | 50-200mm |
| Features | Easy Operation, Durable Design, High Speed, Cost-Effective, Reliable Performance, Precise Filling |
| Stock Quantity | 1665 |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Price | 380000.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | MAHAVIR PACKAGING |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MAHAVIR PACKAGING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from MAHAVIR PACKAGING at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
7
Establishment
2011
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06BWWPS7998L2ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06BWWPS7998L2ZW
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr Aman Singh Thakur
Address
Sector-87, Hari Nagar, Near Shiv Sai Apartment, Greater Faridabad, Faridabad, Haryana, 121002, India
pouch packing machine in Faridabad
Report incorrect details









































