
Pouch Packaging Machine 5, Machine Power: 1 Hp
Price: 120000.00 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Power | 220V |
| Dimensions | 1500x800x1200mm |
| Material | Stainless Steel |
| Weight | 200kg |
| Production Speed | 100/min |
| Packaging Types | Pouch |
| Usage | Packaging various food items, powders, and liquids into pouches |
| Features | Automatic Sealing, High Speed, Easy Operation, Durable Design, Versatile Use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Faridiya Engineering Works has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from Faridiya Engineering Works at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09BHIPA5907Q1ZV
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09BHIPA5907Q1ZV
Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Husain
Address
C-351, Sector-10, Gautam Budh Nagar, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
pouch packing machine in Noida
Report incorrect details

































