
Plastic Bucket - Natural Pp, 900ml Capacity, Tamper Evident Cap, 1.1mm Thickness, 70g Weight, 165mm Top Diameter, 135mm Bottom Diameter, 150mm Height With Lid
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | PP |
| Capacity | 900ml |
| Thickness | 1.1mm |
| Weight | 70g |
| Dimensions | Top dia:165mm *Bottom dia:135 mm *Height:150mm with lid |
| Color | White |
| Lid | Tamper evident |
| Features | Durable, Leak-proof, Easy grip, Stackable, Reusable, Tamper evident |
Product Overview
Key Features
Capacityi 900ml
Material: natural PP
thickness:1.1mm
Weight:70g
Cap: tamper evident
Diamension: Top dia:165mm *Bottom dia:135 mm *Height:150mm with lid
Clients can avail this Plastic Bucket at industry leading prices from us.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Guangzhou Huadu Henghui Plastic Products Factory has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Plastic Products in bulk from Guangzhou Huadu Henghui Plastic Products Factory at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2006
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Guangzhou, Guangdong
Name
Sandy Xu
Address
Pingxi Village, Pingbu Road, Huadu District, Guangzhou, Guangdong, 510800, China
Report incorrect details






































