
Plastic Bubble Top Caps By A K Caps
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Diameter | 28mm |
| Height | 10mm |
| Weight | 2g |
| Color | Clear |
| Thread type | Standard |
| Packaging | Bulk |
| Features | Secure seal, Durable, Easy use, Cost effective, Leak proof, Tamper evident, Lightweight |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, A K Caps has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bottle Caps & Plastic Lids in bulk from A K Caps at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Wholesaler
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Partner
Mr Adhithya
Address
45, Avarampalayam, Coimbatore, Tamil Nadu, 641006, India
plastic caps in Coimbatore
Report incorrect details





























