
Plastic Bobbins - Durable Plastic, Various Sizes And Shapes | Easy Fit For All Stitching Machines
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Color | Red |
| Diameter | 25mm |
| Height | 75mm |
| Weight | 20g |
| Usage | Stitching machines;Thread winding |
| Compliance | ISO 9001 |
| Features | Durable, Easy fit, Versatile, Lightweight, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
We are considered to be one of the profound & prominent manufacturers and suppliers of Plastic Bobbins. Offered bobbins are made under the supervision of our experienced professionals using modern machines and technology. These bobbins are widely used in various stitching machines due to their easy to fit & durable nature. Our manufactured Plastic Bobbins are offered in various shapes, sizes and gardes to meet the varied requirements of our valued patrons.
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
8
Establishment
1986
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AOTPS7243G1ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AOTPS7243G1ZG
Surat, Gujarat
Proprietor
Mr. Darshan
Address
106, Diyyanand Society, B/H Choksi Dyeing, Udhna Magdalla Road, Surat, Gujarat, 395002, India
plastic bobbins in Surat
Report incorrect details





































