
Pen Drive - Durable Usb Storage Device | Money Back Guarantee, Warranty, Free Home Delivery, Online Payment Options
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Interface | USB 2.0 |
| Capacity | 16GB-64GB |
| Dimensions | 58 x 18 x 8 mm |
| Material | Plastic |
| Weight | Less than 10g |
| Color | Black |
| Usage | Data transfer and storage. Suitable for PCs, laptops, and other USB-enabled devices. |
| Warranty | 1 year |
| Features | Data storage, Portable, Easy use, Reliable, Compact |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Pen Drive Dealers has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from Pen Drive Dealers at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Distributor, Supplier
Establishment
2002
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Barrackpore, West Bengal
Name
Mr. Amitava Ghosh Dastidar
Address
5, Barrackapore Highway, New Barrackpore, West Bengal, 700028, India
pen drive in New Barrackpore
Report incorrect details






























