
Pen Drive
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Data Storage |
| Interface | USB 2.0 |
| Capacity | 8GB-64GB |
| Dimensions | 70x20x10 mm |
| Weight | 10g |
| Material | Plastic |
| Usage | Data transfer and storage of files, documents, and media. |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Lightweight, Scratch resistance, Easy to use, Break resistance, Data storage |
Company Details
SKY COMPUTER, Established in 2000 at Kolkata in West Bengal, is a leading service provider of Data Recovery Services in India. SKY COMPUTER is one of Trade India's verified and trusted names for listed services. With extensive experience in the field of Data Recovery Services, SKY COMPUTER has made a reputed name for itself in the market with satisfactory CPU, Data Recovery, Data Recovery Services, etc.
Focusing on a customer-centric approach, SKY COMPUTER has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Data Recovery Services from SKY COMPUTER at Trade India quality-assured services.
Focusing on a customer-centric approach, SKY COMPUTER has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Data Recovery Services from SKY COMPUTER at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
4
Establishment
2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Proprietor
Mr. Shibesh Paria
Address
14/1, Khairu Place, Near Chadni Metro, Kolkata, West Bengal, 700072, India
pen drive in Kolkata
Report incorrect details

































