
Paper Blade
Price: 110 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
500 Piece
In Stock
Product Specifications
| Blade material | Stainless steel |
| Handle material | Plastic |
| Blade length | 18mm |
| Overall length | 140mm |
| Weight | 20g |
| Color | Yellow |
| Blade type | Retractable |
| Features | Sharp blade, Durable, Easy grip, Precise cuts, Safe design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SLV Stationery has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cutting Tools, Broaches & Cutters in bulk from SLV Stationery at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Proprietor
Mr. Suresh
Address
334/2, e narayanapura, doorani post, k.r. puram, Bengaluru, Karnataka, 560016, India
blades in Bengaluru
Report incorrect details








































