
Pen Drive - High-quality Finish, Compact Size Options Available | Durable Design, Versatile Compatibility
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | USB Drive |
| Dominant Color | Black |
| Capacity | 8GB-256GB |
| Interface | USB 2.0/3.0 |
| Dimensions | 58 x 18 x 8 mm |
| Material | Plastic |
| Weight | 5-10g |
| Read Speed | 10-100MB/s |
| Write Speed | 5-50MB/s |
| Usage | Data transfer and storage for computers and other devices. Ideal for storing and transporting files. |
| Features | Data storage, Portable, Easy use, Reliable, Affordable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, UNIQUE TECHNOLOGIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Data Storage Devices from UNIQUE TECHNOLOGIES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
GST NO
33AOHPS9113F1ZY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AOHPS9113F1ZY
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Siva Perumal
Address
new 28/old 16, Nagarjuna 1St Street, Rangarajapuram, Kodambakkam, Chennai, Tamil Nadu, 600024, India
pen drive in Chennai
Report incorrect details









































