
Pellet Power Press
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Hi Tech Agro Energy Pvt. Ltd.
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Power | 50-100 HP |
| Capacity | 500-1000 kg/hr |
| Die diameter | 200-400 mm |
| Motor | Electric |
| Weight | 2000-3000 kg |
| Dimensions | 3x2x2 m |
| Features | High capacity, Durable build, Easy operation, Low maintenance |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Others, Cheque |
| Supply Ability | As Per Client Requirement Per Month |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | North America, Eastern Europe, Western Europe, Africa, Central America, Middle East, South America, Asia, Australia |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
7
Establishment
1987
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06AADCH5081Q1Z4
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AADCH5081Q1Z4
New Delhi, Delhi
Director
Mr. Amrit Khater
Address
Plot No. 521, 2nd Floor, Sector-19, Dwarka, New Delhi, Delhi, 110075, India
Report incorrect details





























