
Paper Cup Making Machine 50, Cup Size: 50-100 Ml
Price: 950000.00 INR
(950000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Production Capacity | 50 cups/min |
| Cup Size Range | 50-300ml |
| Power Requirement | 380V, 50Hz |
| Dimensions | 2x3x2 m |
| Weight | 1000 kg |
| Material | Steel, Plastic |
| Usage | Manufacturing paper cups of various sizes for food service and beverage industries. Suitable for high-volume production lines. |
| Features | High Speed, Paper Cups, Easy Use, Durable Build, Automated System, Efficient Production |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Price | 950000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | Jagdamba enterprises |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jagdamba enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from Jagdamba enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
20BFDPR4600G1Z0
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 20BFDPR4600G1Z0
Deoghar, Jharkhand
proprietor
Mr Rakesh Roy
Address
Roy Mansion, Srikant Rd, B, Indra Nagar, Near Dev Mali Hotel, Nandan Phar Road, Rampur, Beside Hotel Devmali Deoghar, Jharkhand, 814112, India
paper cup making machines in Deoghar
Report incorrect details
































